A KÉPZÉSRŐL

Kezdő felnőtt csoport

Ha még nem találkoztál hasonló felnőtt képzéssel, de érdekel a színház világa, és szívesen belekóstolnál annak működésébe, akkor itt a helyed!

Kurzus hossza: heti 1×2 óra,  összesen 20×2 óra, plusz opcionális 2 alkalom, lásd lejjebb

Kurzus helyszíne: 1075 Budapest, Károly körút 3a. (Astoria)

Induló kezdő kurzusok:

Június 17 (hétfői csoport) 18.00-20.00

Június 21 (pénteki csoport) 15.00-17.00

Június 22 (szombati csoport) 15.00-17.00

Mire jó ez?

  • A kreatív energiáid felszabadításával átélhedet a színjátszás és az alkotás örömét
  • Profi színészek irányítása alatt biztonságosan kipróbálhatod magad különböző helyzetekben
  • Fejlődni fog a magabiztosságod és a kommunikációd
  • Jobban fogod érteni önmagad és mások működését

Mit fogsz tanulni a 20 alkalom alatt?

  • Csoportos és egyéni játékok, az improvizáció és a drámai helyzetek gyakorlása
  • Szituációs feladatok, amelyekkel modellezzük a mindennapokban előforduló élethelyzeteket, és az arra adott érzelmi illetve tudatos válaszokat
  • Egy én-monológ megírása, amiből a tanáraid és a csoporttársaid jobban megismerhetik, hogy ki vagy te, és mi mozgat téged
  • Drámapedagógusaink egy olyan monológot választanak neked a világirodalom klasszikusai közül, ami jól passzol az személyiségedhez
  • Montágh Imre beszédtechnika gyakorlataival kialakíthatod a magabiztosabb kommunikációt
  • A 20 alkalom végén, a saját döntésed alapján igénybe veheted a grátisz +2 alkalmunkat, amikor egy főpróba és egy vizsgaelőadás keretében, profi színházi körülmények között tudod megmutatni a kurzuson elsajátított új tudást
  • Az opcionális +2 alkalom egy színpadi főpróbát és egy előadást jelent, melyre a kurzus végén lehetőséget biztosítunk. A kurzus alatt elsajátított monológokat egymásra fűzve jön létre az a „vizsgaelőadás”, amit nézők előtt (meghívott család, barátok, ismerősök) adunk elő, profi színházi körülmények között. Ez a két alkalom grátisz és opcionális, hiszen ha nem kívánsz szerepelni és színpadra állni, nem kötelező igénybe venni ezt a két alkalmat

Miért a Morpheus?

  • Fiatal, haladó gondolkodású profi színészek és drámaoktatók
  • Minden héten 2 önfeledt, jó hangulatú óra
  • Izgalmas és változatos játékok, sokrétű gyakorló feladatok
  • Egyéni feladatokkal testreszabott fejlődési lehetőségek

Még sosem csináltál ilyet?

  • Ne aggódj, hisz ahogy Shakespeare is mondja: „Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő”. 😏
  • A színészmesterség alapjai elsősorban a mindennapi szituációk és az ezekre adott különböző reakciók, ezekkel nap mint nap mindenki szembesül. A színház a való élet leképezése, egy tükörtartás a mindennapi életnek, az alapok elsajátításához semmilyen extra képességre nincs szükség.

Mi lesz a kezdő kurzus után?

Ha kedvet kaptál a további elmélyüléshez, akkor csatlakozhatsz a szakmai csoportokhoz, ahol részletesebben foglalkozunk improvizációval, különféle színészi munkamódszerekkel, mozgással, hanggal és beszédgyakorlatokkal, majd ezek segítségével különböző jeleneteket építünk fel

A szakmai csoport legjobb tanulói pedig különleges lehetőséget kapnak, és egy zárt társulatban, 6-9 hónapos felkészülési folyamat után, hivatásos színészekkel együtt játszhatnak több száz fős nagyközönség előtt egy teljes színházi előadást

Képzési költségek

20 alkalmas kezdő kurzus:

 Részvételi díj: 130.000 Ft (20×2 óra)

 Egyben fizetve kedvezményesen: 110.000 Ft 

 Részletfizetési lehetőségek: 2x 65.000Ft vagy 3x 50.000Ft

Tanáraink

Csikász Ágnes

 

„2017-ben végeztem a Pesti Magyar Színiakadémián, majd 2020-ban diplomáztam a Színház-és Filmművészeti Egyetemen drámainstruktorként. Színésznőként dolgoztam a Proton Színházban, a Pesti Magyar Színházban, majd az Orlai Produkciós Irodánál és a Kerekasztal Színháznál.

Az egyetem után a Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínházhoz szerződtem, ahol három évet töltöttem. Színházi nevelési szakemberként először a Martonvásári MASZK egyesületben dolgoztam, majd csatlakoztam a MUS-E Magyarország egyesülethez. 3 évet töltöttem a Budapest Musical Iskolában és az Orlai Produkciós Iroda közösségi programjain dolgoztam.

Jelenleg televíziós műsorszerkesztéssel foglalkozom.

Boros Ádám

 

„2003 óta vagyok aktív a színészi pályán szabadúszóként, sok helyről volt lehetőségem tapasztalatot szerezni, de legotthonosabban a ”független” színházi szférában mozgok, legerősebb kapcsolataim ide fűznek, itt tapasztalom azt a progressziót, konstruktivitást, ami motivál, és ezt az energiát bármely színházi munkába igyekszem is belefektetni.

A színházi nevelés, a pedagógiai célzatú, vitára, játékra épülő dramatikus formák elkötelezett híve vagyok, ennek jegyében elvégeztem Kaposi László 120 órás drámapedagógiai tanfolyamát, felvételt nyertem a Kerekasztal Színház ösztöndíjprogramjába, valamint elvégeztem az SZFE színházi nevelés szakát.

2019-ben a Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány felvett soraiba, ami új tanulási terület lett életemben, a bohócot mint komplex karaktert teljesen újraértelmezve.

Vonz a fizikai színház, a báb-és tárgyanimáció, minden ami alkotóként és/vagy nézőként kibillent, asszociációra ösztönöz. Szeretem az (ön)iróniát, a humorforrásom főként ez, de nehezen viselem a környezetemben a legkisebb igazságtalanságot is.

Csatlós Fruzsina

 

„2017-ben végeztem a Pesti Magyar Színiakadémián. Az Akadémiának köszönhetően több színházi előadásban is volt lehetőségem szerepelni. Gyermekkorom óta több hangszeren is játszom, ezért a zene és a színház világa is mindig része az életemnek, hol kisebb hol nagyobb szerepet öltve.

 Számomra mind az életben, mind az órák során fontos a bizalom és a biztonság érzet. Azt gondolom, hogyha ez a kettő megvan, akkor őszintén és önfeledten tudunk alkotni, merünk önmagunk lenni. Jelenlegi munkám messze áll a színészettől, viszont a színházban szerzett tapasztalatok/tudás mind a mai napig a mindennapjaim szerves részét képezik.

 

Jelenleg tanítás formájában foglalkozom a színészettel, az órák rengeteg energiát adnak és nemcsak én tanítok, hanem mindeközben én is minden órán tanulok.

Nagy Fruzsina Lilla

 

1995-ben születtem Nyíregyházán. Gyerekkoromtól szerepeltem előadásokban a nyíregyházi Mandala Dalszínházban, ahol zenés és prózai szerepekben is csiszolhattam a tudásomat. 2017-ben végeztem a Pesti Magyar Színiakadémián prózai színészként, Gémes Antos és Király Attila osztályában, ezt követően 2021-ig voltam az egri Gárdonyi Géza Színház társulati tagja. 

 2021-ben költöztem vissza Budapestre, és azóta a független színészi munkák mellett drámapedagógiai képzéssel és felnőtt színjátszó csoportokkal is foglalkozom. Első ízben vizsgaelőadásokat, majd teljes amatőr előadásokat rendeztem és rendezek mind a mai napig a tehetséges amatőr színjátszóknak.

 2023 nyarán fogant meg bennem először a gondolat egy saját színjátszó egyesület létrehozására. Az elsődleges célom az volt, hogy egy olyan erős szakmai alapokon nyugvó műhelyet hozzunk létre, ahol drámapedagógiában jártas, komoly tapasztalattal rendelkező oktatók, és fejlődni vágyó, a színházi világra kíváncsi emberek találkozni tudjanak biztonságos és jókedvű környezetben. Olyan helyet szerettünk volna teremteni, ahol emberközpontú oktatás folyik és amely élményt és kikapcsolódást nyújt a hallgatóknak, de ugyanakkor olyan hasznos tudást is ad a kezükbe kommunikációról, emberismeretről, kreativitásról, amelyet a hétköznapok során is hasznosítani tudnak. 

Úgy hiszem 2023 októberében sikerült megalapítani ezt a helyet: ez lett a Morpheus Színműhely.

Tóth Szilvia Lilla

 

1992-ben születtem Szegeden. 2015-ben végeztem a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem színművész BA szakán, drámapedagógus modullal kiegészítve, majd 2017-ben a színművész MA szakot is kiváló minősítéssel végeztem el. Pályakezdőként a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színházban voltam társulati tag, ahol a TÁMOP program keretein belül tartottam színjátszást, beszédtechnika órát és különböző kreativitást fejlesztő órákat az ottani hátrányos

helyzetű iskolákban.

2019 szeptemberében kezdtem el színjátszást és színháztörténetet tanítani Budapesten az Egressy Béni Református Művészeti Szakgimnáziumban (ahol jelenleg is dolgozom), mellette a Magyar Táncművészeti Egyetemen tanítok klasszikus balett tagozaton drámajátékot, és én magam is végzős egyetemista vagyok a Budapesti Metropolitan Egyetemen Művészetmenedzsment MA szakán.

Ezek mellett szabadúszó színészként, többek között a Karinthy Színházban is játszom, több magyar sorozatban is szerepeltem már, illetve rendszeresen szinkronizálok is.